Влада Зеленського завела відносини України і Росії в реальний глухий кут, - Медведчук

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Нинішня українська влада завела відносини України і Росії в реальний глухий кут. Про це заявив голова політради партії "опозиційна платформа - за життя", народний депутат Віктор Медведчук, трансляцію вів "Перший Незалежний".

"Мені здається він не так званий, це реальний глухий кут (у відносинах між Україною і Росією - ред.). Причому глухий кут з багатьма негативними наслідками для наших людей і для країни в цілому. Я постійно кажу про те, що треба відновлювати відносини з Росією і пан Зеленський, як би він цього не хотів, він президент країни. Він повинен дотримуватися всіх інтересів і відстоювати інтереси України на всіх рівнях. Я давно відстоював точку зору того, що пану Зеленському треба зустрічатися з паном Путіним, треба вирішувати спільні проблеми, в першу чергу торговельно-економічні. В першу чергу, а можна і в головну чергу, питання миру на Донбасі, тому що без Росії цього зробити не можна і це знають у всьому світі. Дивно, чому це до кінця не усвідомлює пан Зеленський. Тому, питання миру, питання про повернення Донбасу в Україну, Україну на Донбас, питання енергетичного забезпечення, питання забезпечення нормального рівня життя за рахунок розвитку економіки і умов життя побутових, сьогодні багато в чому залежить в тому числі і від Росії.

Тому треба сідати, треба розмовляти і треба домовлятися. Це єдиний рецепт, він є на мій погляд безальтернативним. У нас немає інших джерел для того, щоб ми могли забезпечити нормальне життя країни і людей... Тому що і постачання вугілля, і багато іншої продукції, є неможливим через те, що якщо не використовувати залізницю, а використовувати порти, які обмежені у вантажоперевалках, ми все одно прийдемо до того, що треба домовлятися з сусідами, з Росією і з Білоруссю, в першу чергу країнами СНД. Це вигідно не тільки в питаннях енергетичного забезпечення, це ще й вигідно безпосередньо в питаннях конкурентоспроможності нашої продукції на ринках цих країн. Саме тому ми і говоримо: відновлення торговельних економічних відносин з Росією і СНД є першочерговим завданням для економіки країни, а реалізацією цього першочергового завдання є підвищення рівня життя, рівня економіки, а значить і рівня забезпечення громадян в Україні", - зазначив Медведчук.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що в Україні при владі стоїть група людей, яка керує країною замість президента. Також він вважає, що голову політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука намагаються залучити за відкриту політичну позицію, яка спрямована на стабілізацію обстановки в країні.

А десятки провідних світових ЗМІ написали детальний матеріал про незаконне переслідування українською владою голови політради партії "опозиційна платформа - за життя", народного депутата України Віктора Медведчука, вказавши, що подібні дії лише підсилюють напругу в двосторонніх відносинах Києва і Москви.

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд ухвалив рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але водночас буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді та сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом постачання вугілля до України з ПАР і сприянні постачання палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей у 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд ухвалив рішення про продовженні строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту голові політради "Опозиційної платформи - За життя", народному депутату Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту було подано апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, попри розгром усіх доводів обвинувачення.