Новини » Політика Читать эту новость на русском

Віце-спікер Корнієнко розповів про мобільний додаток ВР і новий сайт парламенту

Відповідаючи на запитання, скільки коштуватиме така цифровізація, Корнієнко відповів, що "багато всього можна зробити шляхом оптимізації бюджетів"

фото з відкритих джерел

У рамках реформування парламенту планується покращити комунікацію між виборцями та Верховною Радою. Про це в інтерв'ю розповів перший заступник голови ВР Олександр Корнієнко, передає "Укрінформ".

"Поки що це низка дій, що мають покращити комунікацію між виборцями та парламентом. Плануємо новий сайт Ради, а також додаток для мобільних пристроїв, у якому буде доступ до основних законів, новин, можливість отримати інформацію, звідки беруться закони, звідки експертиза надходить, як законопроекти потрапляють у комітети, як їх обговорюють. Можна буде ставити галочки навпроти законопроектів, які цікавлять, і отримувати новини в месенджері або на пошту. Це банальні речі, зрозумілі для найпростіших інтернет-магазинів, але для Ради це поки що ­космос", - зазначив перший віце-спікер.

Новини за темою: Корнієнко: За необхідні для доступу до Ради COVID-тести нардепи платитимуть із власної кишені

Відповідаючи на запитання, скільки коштуватиме така цифровізація, Корнієнко відповів, що "багато всього можна зробити шляхом оптимізації бюджетів".

"У нас у ВР залишається багато невикористаних грошей, які можна перерозподілити, зокрема на реформування апарату Ради. Треба вирішити, що робити з депутатськими грошима, які виникають внаслідок того, що депутати не голосують по поправках, або не ходять на засідання комітетів, або не голосують закони. Як результат ми маємо чималий щомісячний "фонд" із десятків мільйонів гривень, заощаджених на заробітній платні", - сказав він.

Нагадаємо, у Міністерстві цифрової трансформації заявили про створення веб-порталу із відповідями на найпоширеніші запитання щодо COVID-сертифікатів.