Віктор Медведчук: Затягуючи суди у моїй справі, влада намагається відвернути увагу українців від насущних проблем

Перший Незалежний

Київський апеляційний суд 20 липня мав розглянути апеляційну скаргу адвокатів народного депутата України, голови Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука на продовження йому Печерським районним судом міста Києва запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту. Але розгляд апеляції було перенесено на 30 липня 2021 року, оскільки колегія суддів не встигла ознайомитися з матеріалами справи.

Опозиційний політик упевнений: його справу штучно затягують, щоби й надалі влаштовувати із засідань суду шоу, покликане відвернути увагу українців від насущних проблем. Про це Віктор Медведчук заявив, спілкуючись з журналістами під стінами Київського апеляційного суду.

"Справа Медведчука - це "частность". Вона стосується Медведчука, вона стосується партії. Вона стосується того, що робив і робить Медведчук. А ось те, що сьогодні відбувається в країні - криза і крах економіки, соціальної сфери, гуманітарної сфери, - це дійсно проблема. Проблема в тому, скільки коштуватиме газ для населення. Проблема в тому, коли буде мир на Донбасі. Проблема в тому, що буде завтра з нашою економікою і соціальною сферою. Де ми братимемо гроші для виплати зарплат. Коли і де ми відкриватимемо робочі місця. Як люди восени зможуть платити за комунальними тарифами, котрі ростуть, і зростає заборгованість. Падіння ВВП триває вже другий рік", – констатував парламентарій.

Віктор Медведчук уточнив, що все це - свідчення непрофесійного управління країною, і саме від цього кричущого непрофесіоналізму влада намагається відвернути увагу українців, використовуючи різні піар-ходи.

"І однією з ланок цього ланцюга є незаконне переслідування мене і мого колеги. А також незаконне кримінальне переслідування членів нашої партії. І взагалі, боротьба з нашою партією – ОПЗЖ. Це все робиться заради одного: відвернути увагу від тих нагальних, реальних, об'єктивних проблем, які назріли в нашому суспільстві, в економічній і соціальній сфері", – сказав голова Політради "Опозиційної платформи – За життя".

Віктор Медведчук зазначив, що, безумовно, зацікавлений у тому, аби колегія суддів ретельно вивчила матеріали його справи, які налічують майже 12 томів. Насамперед тому, що в них викладено "не лише необґрунтовані, безперспективні аргументи звинувачення прокуратури та слідства, там також є і аргументи захисту", що підтверджують абсурдність звинувачень, висунутих проти опозиційного політика.

"Суд взяв час до 30 числа, сподіватимемося, цього часу буде достатньо, щоб вивчити матеріали справи і ухвалити об'єктивне, справедливе, а головне – законне судове рішення", – резюмував Віктор Медведчук.

Раніше, коментуючи висунуті звинувачення, голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук заявив, що кримінальним переслідуванням, тиском і репресіями влада намагається, порушуючи закон, обмежити його повноваження як народного депутата.

"Вважаю, що немає причин для продовження такого запобіжного заходу, як домашній арешт, оскільки немає причин для того, щоб обмежувати мої повноваження народного депутата. Я повинен брати участь в пленарних засіданнях, у роботі комітетів, у зустрічах із виборцями. І у мене є для цього всі підстави. А у слідства сьогодні немає причин говорити про якісь ризики, які можуть перешкодити розслідуванню справи. Уже 4 місяці проводиться це розслідування, і немає жодних підстав говорити, що я можу втрутитися або вплинути на слідство", – підкреслив опозиційний політик.