Віктор Медведчук заявив, що незадоволений рішенням Апеляційного суду і буде його оскаржувати

Голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

З урахуванням тих процесуальних порушень, які були допущені стороною обвинувачення, Київський апеляційний суд повинен був прийняти рішення про скасування запобіжного заходу народному депутату України, голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку. Про це заявив сам політик, відповідаючи на запитання журналістів після судового засідання.

Медведчук зазначив, що незадоволений рішенням Апеляційного суду і має намір і далі доводити необґрунтованість висунутих йому звинувачень.

"Ця позиція є. Вона буде продовжувати існувати в наших скаргах, в наших оскарженнях. Але боротьба з приводу необґрунтованого звинувачення, яке висувається мені в матеріалах підозри, в клопотанні про застосування до мене запобіжного заходу, - ця боротьба триватиме. І ми націлені на таку боротьбу - і я, і адвокати. Ми будемо все робити для того, щоб довести безпідставність, необ'єктивність і приблизність тих доказів, які висувалися і про які йшла мова з боку звинувачення в сьогоднішньому судовому засіданні", – підкреслив парламентарій.

Також Віктор Медведчук додав, що політичний тиск і кримінальне переслідування, здійснювані чинною владою через правоохоронну систему, спрямовані на знищення опозиції як політичної сили, здатної скласти конкуренцію президентській партії.

"В цілому йде політична боротьба з силою, яка сьогодні претендує на лідерство в країні за симпатіями виборців. Влада добре розуміє, що ми не просто опозиція - ми та політична сила, яка може перемогти партію "Слуга народу"", – сказав політик.

На думку Віктора Медведчука, не останню роль у рішенні Київського апеляційного суду зіграло те, що під час своєї останньої прес-конференції, яка відбулася якраз напередодні розгляду апеляції, Володимир Зеленський як мінімум 4 рази згадував лідера ОПЗЖ, натякаючи, що його провина доведена.

"Я скажу, це стало звичаєм у пана Зеленського - згадувати мене "незлим тихим словом". Наскільки це йде йому на користь, я не знаю, але як мінімум я думаю, ви добре розумієте і усвідомлюєте, що подібні заяви на правоохоронну систему діють дуже ефективно. Власне кажучи, саме правоохоронна система і демонструє цю так звану ефективність", - підкреслив Віктор Медведчук.

Також він додав, що його адвокати оцінюють правомірність публічних висловлювань посадових осіб у рамках розслідування у його справі, і натякнув, що деякі з них мають намір оскаржити в Європейському суді з прав людини.

"Є адвокати, які оцінюють і прес-конференцію генерального прокурора і голови Служби безпеки, оцінюють заяви президента, оцінюють інших посадових осіб у країні, які повинні бути об'єктивні, оскільки ми ніби, і сьогодні про це говорилося, живемо в правовій державі. Які це будуть оцінки і як подивиться в майбутньому судова система, в тому числі і Європейський суд, поживемо - побачимо разом", - сказав парламентарій.

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора звинувачує народного депутата України, голову Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука в державній зраді і порушенні звичаїв війни. Коментуючи ці звинувачення, парламентарій заявив, що інформація, викладена в матеріалах справи, зайвий раз доводить: мета цього розслідування - політична розправа над лідером найбільшої опозиційної партії в Україні.