Віктор Медведчук: Глибока фінансова криза українських підприємств стала жорстокою реальністю

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

Говорячи про макроекономічну стабілізацію, представники влади акцентують увагу на уповільненні падіння реального ВВП, деякому поліпшенні ситуації у промисловості та низці інших галузей економіки, щоб виправдати свою злочинну бездіяльність, нерозуміння процесів, що відбуваються і,  найголовніше, ‒ невміння знайти вихід із цього провалу. Більшість галузей, як і раніше, перебувають у глибокій кризі, про відновлення зростання економіки мова поки що не йде.

При цьому влада фактично ігнорує ситуацію глибокого фінансового провалу, який переживають українські підприємства. Як правило, мова йде про фінансові проблеми, з якими зіткнувся малий бізнес України і які багато в чому породжені діями самої влади, а саме: посиленням фіскального та адміністративного тиску на бізнес, нескінченними локдаунами, що паралізують підприємницьку діяльність аж до масових банкрутств малих підприємств, звільнення працівників. Державна підтримка малого бізнесу виявилася нікчемною.

Що стосується великих і середніх підприємств України, то влада вважає за краще не помічати той факт, що вони теж переживають глибоку кризу.

Фінансовий результат до оподаткування великих і середніх підприємств за 2020 рік становив 264,4 млрд грн прибутку. Це в 1,7 рази менше, ніж за 2019 рік, коли підприємства показали 446,9 млрд грн прибутку. Про це з посиланням на попередні підсумки фінансового результату минулого року повідомила Державна служба статистики України.

За офіційними даними статистичного відомства, прибуток підприємств становив 602,3 млрд грн, що на 2,9% менше, ніж у 2019 році, однак збитків допущено на суму 337,9 млрд грн, тобто на 94,6% більше порівняно з 2019 роком.

Частка збиткових підприємств за січень ‒ грудень 2020 року становила 29,2% (у той час як за січень – грудень 2019 року – 19,5%).

Безумовно, це глибокий фінансовий провал великого і середнього бізнесу України. І поки фінансове становище великого і середнього бізнесу не стабілізувалося, говорити про подолання економічної кризи немає жодних підстав.