Відкриття ринку землі знищить дрібне вітчизняне фермерство та українське село, - Марунич

Вартість земель залежатиме від низки чинників Фото з відкритих джерел

Українські фермери вже давно висловлювали своє побоювання щодо того, що після введення ринку землі їхня робота закінчиться, говорить Марунич

Відкриття ринку землі в Україні несе з собою деякі загрози, і головна з них - знищення вітчизняного дрібного фермерства. А це, в свою чергу, спричинить і знищення українського села.

Про це в ефірі на "Першому Незалежному" повідомив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

"Якщо серйозно, все дуже просто. На що розраховувала влада, вона не приховувала: відкриття ринку землі дозволить отримати до 1,5% зростання ВВП, давалися оцінки навіть більш оптимістичні. До чого я веду - ризики є і вони очевидні. І це не тільки прихід іноземців, а це, за великим рахунком, видавлювання дрібного фермерства, і про ці загрози давно говорили українські фермери. Про те, що у них просто ресурсів не буде цю землю купити, їх просто видавить крупняк. І це ключова загроза", - заявив Марунич.

Новини за темою: Ціна на землю зросте щонайменше вдвічі після 3-5 років роботи ринку, – Шмигаль

Він також додав, що відкриття ринку землі повністю знищить українське село, яке на сьогоднішній день і так ледве існує.

"І українське село, колиска України, може перестати існувати", - сказав Марунич.

Як повідомлялося, економіст Юрій Атаманюк заявив, що влада очікує зростання ВВП на 1,5% від відкриття ринку землі, проте цю цифру неможливо спрогнозувати.

Нагадаємо, 18 травня Рада прийняла законопроект №2195 про продаж державних земельних ділянок на електронних аукціонах. Відкриття ринку землі очікується в липні цього року.

У той же час політтехнолог Тарас Загородній нагадав, що в законопроекті щодо ринку землі є купа лазівок, які дозволять продавати гектари іноземцям. Хоча президент Володимир Зеленський обіцяв, що діятиме заборона на продаж землі людям з-за кордону.