Відбулися переговори ТКГ щодо Донбасу: Результати засідання

Фото з відкритих джерел

Українська сторона надіслала відповідні ноти до ОБСЄ про грубі порушення режиму припинення вогню НЗФ і втрати з боку України

Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі розповіла про результати сьогоднішнього засідання. Про це йдеться у повідомленні української делегації для участі у ТКГ, передає "УНІАН".

Зазначено, що на сьогоднішньому засіданні українська делегація підтвердила свою готовність прискорити підготовку до проведення наступного етапу одночасного взаємного звільнення утримуваних через конфлікт осіб.

Крім того, українська сторона надіслала відповідні ноти до ОБСЄ про грубі порушення режиму припинення вогню НЗФ та втрати з боку України.

Зазначено, що під час засідання особливе занепокоєння Україна висловила з приводу продовження численних обмежень, зокрема на окупованих територіях, свободи пересування представників СММ ОБСЄ та виведення з ладу або знищення обладнання, технічних засобів моніторингу місії.

"Наша делегація вчергове закликала російську сторону виконати відповідні рішення паризького саміту та забезпечити реалізацію комплексу заходів з розмінування раніше визначених 19 ділянок на лінії розмежування, забезпечивши таким чином безпечний доступ громадян та цивільного персоналу до критичних об’єктів інфраструктури з метою забезпечення їх сталої роботи та відновлення", - йдеться у повідомленні.

Сьогодні сторони також узгодили створення підгрупи експертів з екологічного моніторингу підтоплення шахт уздовж лінії розмежування.

Очікується, що підгрупу експертів очолить міжнародний експерт, а перше засідання підгрупи під його головуванням відбудеться у вересні.

Наразі робоча підгрупа ТКГ з соціальних та економічних питань опрацьовує деталі організації візиту експертів МАГАТЕ для інспекції ядерного матеріалу на двох об’єктах, розташованих в ОРДЛО.

Наголошується, що українська делегація продовжує наполягати на необхідності якнайшвидшого звільнення всіх незаконно утримуваних осіб та вживає всіх необхідних для цього заходів.

Підсумовуючи, українська делегація зазначила, що зосереджена на необхідності якнайшвидшого розблокування роботи КПВВ з російського боку, поверненні до повного та всеосяжного режиму припинення вогню, узгодженні плану розмінування з графіком проведення ремонтних робіт на ключових об’єктах критичної інфраструктури поблизу лінії розмежування та створенні безпечних умов для належного функціонування об’єктів, що забезпечують потреби цивільного населення.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський закликав Тристоронню контактну групу відновити повноцінну роботу для врегулювання ситуації на Донбасі. Про це глава держави повідомив під час зустрічі з головою ОБСЄ Анн Лінде.