В'ячеслава Чорновола вбили кастетом, - екс-заступник генпрокурора

В'ячеслав Чорновіл Фото з відкритих джерел

Колишній чиновник заявив, що огляд місця події було сфальсифіковано

Лідер Народного руху України, дисидент В'ячеслав Чорновіл загинув не внаслідок автокатастрофи. Про це заявив колишній заступник генерального прокурора України Микола Голомша в ефірі одного з телеканалів.

За словами екс-чиновника, політика вбили чотирма ударами кастета. "Ми розслідували справу про вбивство Чорновола. І встановили, що Чорновіл був убитий чотирма ударами кастета в потиличну область голови. Таким же кастетом добили водія, - стверджує Голомша. - Безперечно, що [cмерть наступила] не в ДТП", - висловився Голомша.

При цьому він додав, що були встановлені відключення подушок безпеки й фальсифікація огляду місця події. "Коли ми відкопали труп, там були важкі метали в кістках. І ми розкрутили експерта, який сказав, що він не проводив розтин тіла Чорновола", - сказав колишній заступник генпрокурора.

У коментарі "Українській правді" Голомша зазначив, що точно знає про "чотири удари кастетом", тому що він "очолював розслідування цієї справи, керував усіма слідчими, прокурорами й безпосередньо читав експертизу та спілкувався з експертом".

Довідка

В'ячеслав Чорновіл - український політичний діяч, дисидент, журналіст, в 2000 році був удостоєний звання Героя України. За офіційною версією, загинув унаслідок ДТП, коли 25 березня 1999 року його автівка врізалася у вантажівку з причепом. Чорновіл і його водій загинули на місці ДТП.

Новини за темою: Річниця смерті шістдесятника В’ячеслава Чорновола: Про життя і трагічну аварію, що забрала життя політика

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський присвоїв 76-му окремому полку зв'язку радіотехнічного забезпечення Повітряних сил ЗСУ почесне найменування імені В'ячеслава Чорновола. Відповідний указ було підписано в грудні 2020 року.