Верховній Раді рекомендують прийняти законопроект про посилення покарання за примусове виселення з житла

Верховна Рада Фото з відкритих джерел

Згідно закону, незаконне виселення карається штрафом від 10 тисяч до 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні законопроект №4333 про посилення покарання за примусове виселення з житла в Україні. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Згідно з законопроектом, незаконне виселення та вселення в житло у Кримінальному кодексі виокремили в якості кваліфікованого та особливо кваліфікованого складів порушення недоторканності житла.

Члени комітету врахували пропозиції щодо зменшення межі штрафу, а також системно узгодили розміри санкцій за порушення недоторканості житла.

"Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній раді прийняти проекту закону прийняти його в другому читанні та в цілому", - сказано у повідомленні.

У редакції закону до першого читання передбачили, що незаконне виселення карається штрафом від 10 тисяч до 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 тисяч - 255 тисяч гривень) або позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Якщо виселення вчинили за попередньою змовою групою осіб або службова особа чи із застосуванням насильства/з погрозою його застосування, за це загрожував штраф від 255 тисяч до 425 тисяч гривень або позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Нагадаємо, у лютому Рада прийняла за основу законопроєкт №4333, який передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за незаконне виселення з житла.