Рада спростила приєднання до газових мереж

Верховна Рада ІХ скликання Слуга Народу / Facebook

Відповідний законопроект підтримав 261 нардеп

Народні депутати схвалили у другому читанні законопроект №4578-1, який передбачає спрощення приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи. Про це йшлося під час засідання Верховної Ради. Трансляцію веде телеканал "Перший Незалежний".

Документ набрав 261 голос "за". Законопроект регламентує відповідальність за безпідставну відмову у наданні послуги з приєднання або залишення заяви без руху.

При цьому юридичні особи отримали можливість обирати суб'єкт господарювання, який облаштовуватиме вузол обліку газу. А на встановлення лічильника не на межі балансової належності згода оператора не потрібна.

Водночас для побутових споживачів залишається чинне регулювання, оскільки кошти за обслуговування лічильника закладено в тариф.

Нагадаємо, компанія "Нафтогаз України" підвищила ціну на газ у липні до 13,13 гривень за кубометр. Таким чином, підвищення становить близько 10% порівняно з ціною у червні.

Новини за темою: Міненерго назвало причину зростання місячних цін на газ

Раніше повідомляли, що протягом останнього року українці стикнулися з низкою змін правил споживання та оплати блакитного палива. Про можливе запровадження третьої платіжки та ситуацію на вітчизняному ринку газу читайте у нашому матеріалі.