Верховна Рада прийняла закон, який реформує Нацраду з питань телерадіомовлення

Слово і Діло

"За" проголосували 302 народні депутати

Сьогодні, 17 червня, Верховна рада прийняла в другому читанні законопроект №4107, яким реформують Нацраду з питань телерадіомовлення. Про це повідомляє "РБК-Україна".

"За" проголосували 302 народні депутати.

Відповідно до законопроекту, суб'єктами подання на членів Нацради від парламенту є фракції і групи (1 фракція - 1 подання), а також громадські організації та творчі спілки (1 громадська організація - 1 подання).

Зазначається, що голосування відбуватиметься не пакетно, а окремо по кожному кандидату.

При цьому закон не буде регулювати безвиїзні перевірки Нацради, оскільки це прописано у власній інструкції відомства, затвердженої Міністерством юстиції.

Президента уповноважили створювати конкурсну комісію для відбору кандидатур за власною квотою як консультативно-дорадчий орган.

У законопроекті передбачається, що кандидати обов'язково проходять спецперевірку відповідно до закону "Про запобігання корупції", яка триватиме до 25 днів.

Також забезпечується і дотримання гендерної рівності. Якщо під час голосування за членів на вакантні посади кілька людей мають однакову кількість голосів, перевага віддається кандидату тої статі, представників якої менше серед уже діючих членів.

Раніше повідомлялося, що Рада ухвалила законопроект, згідно якого Україна вийшла з угоди СНД про співробітництво у захисті інтелектуальної власності.