Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо розширення повноважень АМКУ

АМКУ РБК-Україна

Документом пропонується вдосконалити понятійно-категоріальний апарат законодавства про захист економічної конкуренції та механізм контролю за концентрацією суб'єктів господарювання

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект № 5431 щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України. “За” проголосували 245 народних депутатів. Про це повідомляє "УНН".

Зокрема, документом пропонується вдосконалити понятійно-категоріальний апарат законодавства про захист економічної конкуренції та механізм контролю за концентраціями суб'єктів господарювання, закріпити механізм встановлення пріоритетів діяльності АМКУ.

Також зазначається щодо визначення порядку проведення перевірок суб'єктів господарювання. Також йдеться про удосконалення механізму звільнення від відповідальності для учасників антиконкурентних узгоджених дій; ввести інститут врегулювання у справах тощо.

Варто зазначити, що 12 липня на засіданні Комітету з питань антикорупційної політики його члени визнали, що законопроект №5431, який передбачає проведення реформи законодавства про захист економічної конкуренції, не відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Нагадаємо, Верховна Рада України в другому читанні та в цілому підтримала законопроект №3822 Про “реформу Укроборонпрому”. “За” проголосувало 256 нардепів.