Верховна Рада прийняла за основу закон про публічні послуги онлайн

Слово і Діло

"За" проголосували 263 народні депутати

Сьогодні, 17 червня, Верховна рада України схвалила за основу законопроект №5495 про особливості надання електронних публічних послуг, так званий Paperless. Їх надання відбуватиметься без втручання чиновників. Про це повідомляє "РБК-Україна".

"За" проголосували 263 народні депутати.

Прийняття законопроекту зобов'яже держструктури надавати публічні послуги також і в електронній формі.

Законопроектом вводиться поняття "електронна публічна послуга". Електронні процедури прирівнюються до паперових. Встановлюються чіткі правила надання електронних послуг.

Також вводиться принцип "мовчазної згоди". Українці зможуть отримати електронну послугу, навіть якщо в певний термін інша організація не надіслала необхідну про громадянина інформацію.

Окрім того, у законі прописали так званий автоматичний режим е-послуг - вони будуть надаватися без втручання чиновника.

Також пропонується і комплексна електронна публічна послуга - громадяни зможуть отримати кілька послуг за однією заявою.

У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що українці все більше віддають перевагу державним цифрових послуг. Наприклад, з 2020 року Єдиним держпорталом електронних послуг скористалися понад 570 тисяч осіб.

Нагадаємо, минулого місяця президент Володимир Зеленський заявив, що 24 серпня, в день 30-річчя Незалежності, Україна увійде в режим Paperless: державні органи прийматимуть від громадян документи та довідки в електронному вигляді.