Верховна Рада підсилила незалежність НБУ для продовження співпраці з МВФ

Фото з відкритих джерел

Законопроект №5850 у другому читанні підтримали 255 депутатів

Верховна рада України ухвалила зміни до закону про Національний банк України. Законопроект №5850, який необхідний для співпраці з МВФ, у другому читанні підтримали 255 депутатів. Про це повідомляє "РБК-Україна".

В пояснювальній записці до законопроекту №5850, виключаються положення закону про НБУ, "які, по суті, зобов’язують Національний банк підтримувати економічну політику уряду, якщо вона не суперечить забезпеченню стабільності грошової одиниці України".

Як зазначають завтори проекту закону, такі положення статті 52 закону про НБУ не узгоджуються зі статтею 6 закону про НБУ, відповідно до якої НБУ підтримує економічну політику Кабінету міністрів за умови, що це не перешкоджає досягненню таких цілей: досягненню та підтримці цінової стабільності в державі та сприянню фінансовій стабільності, в тому числі стабільності банківської системи.

Законопроектом передбачено унормування питань внутрішнього урядування в НБУ, а саме:

  • доповнений перелік кваліфікаційних вимог до осіб, які призначаються на посади членів Ради НБУ, голови НБУ та його заступників, встановлений перелік обмежень та доповнений перелік підстав для звільнення з посади таких осіб;
  • уточнені окремі норми щодо повноважень Ради НБУ;
  • уточнені окремі норми щодо порядку роботи Ради НБУ та порядок її взаємодії з правлінням НБУ.

Новини за темою: До кінця року МВФ може перерахувати Україні другий транш

Раніше радник президента України Олег Устенко в ефірі "Україна 24" заявив, що українська влада досягла угоди з МВФ на рівні персоналу, але для схвалення траншу радою директорів фонду необхідно виконати додаткові умови. Перша умова - це зміни до закону про Національний банк України для підвищення незалежності НБУ.