Адвокат про справу Медведчука: Венедіктова свідомо маніпулювала і пішла на незаконні дії щодо Медведчука

Лариса Чередніченко Скріншот

Генпрокурор Ірина Венедіктова свідомо маніпулювала і розуміла, що направлення поштою повідомлення про правопорушення голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку є незаконним. Про це заявила адвокат Медведчука Лариса Чередниченко, трансляцію вів "Перший Незалежний".

"Прозвучала інформація про те, що було повідомлення підозр направлено поштою, і пролунав коментар: "я (генпрокурор Венедіктова - ред.) розумію позицію адвокатів Віктора Медведчука і на їх місці я зробила б теж саме". Що означає ця фраза? Ця фраза означає, що Генеральний прокурор Венедіктова розуміє, що направлення поштою повідомлення про кримінальне правопорушення є незаконним, є кричущим порушенням закону, але тим самим вона розписується в тому, що вона допустила його свідомо.

Кримінально-процесуальний кодекс говорить, що повідомлення про підозру має бути вручено персонально людині, і тільки при неможливості вручення воно може бути направлено поштою або здійснено в іншому порядку. Давайте проведемо паралелі цієї нової майбутньої справи, за якою намагалися вручити підозру, з тією справою, розслідування по якій закінчено. Віктору Володимировичу про підозру повідомлялось двічі. Перший раз для того, щоб вручити підозру, була зімітована ситуація, коли, "ми не можемо знайти громадянина України на території України, давайте ми підемо до нього додому з обшуком, там його теж не виявимо", тому що законослухняна людина, якій не говорили про будь-які претензії, він може з чистою совістю не бути вдома, і не чекати кожну хвилину, коли до нього нагрянуть правоохоронці. І тому перший раз повідомлення було направлено поштою. Але навіть якщо і так, то вважати, що людина повідомлена про підозру, можна тільки з того моменту, коли людина отримає конверт, в якому буде відповідний документ, і залишить свій підпис на повідомленні, що я отримав цей конверт. Так говорить Кримінально-процесуальний кодекс. Тому навіть з цієї точки зору не можна говорити про те, що Віктор Володимирович був повідомлений про підозру, це в корені неправильно, тому кажучи так, Генеральний прокурор сьогодні маніпулювала, це неправда.

Що стосується того, які докази Генеральний прокурор, назвавши прізвище Віктора Володимировича Медведчука чітко в ефірі, що є прямим порушенням презумпції невинуватості", - заявила адвокат.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, порушуючи закон. Однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня. В ході судового засідання 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження термінів ув'язнення у вигляді домашнього арешту ще на 2 місяці, до 31 жовтня. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.