Великий плюс для бізнесу: Спаський розповів, як і для кого в Харкові знизили орендну ставку на землю

фото з відкритих джерел

Харківська міськрада в ході засідання в середу, 30 червня, знизила орендну ставку на землю для ряду підприємців. Про це заявив депутат Харківської міської ради від "Опозиційної платформи – За життя" Андрій Спаський.

"Це безпосередньо зниження орендної ставки для об'єктів громадського харчування. Було вісім, нами пропонувалося п'ять, ми її проголосували і знизили на три відсотки. Далі це зниження для об'єктів побутової торгівлі: була ставка п'ять відсотків, ми знизили до трьох. Це зниження ставки для МАФів - була ставка 10%, а знизили до п'яти. Також внесли правку, де МАФи, які торгують підакцизними товарами (це алкоголь і сигарети), платитимуть 10%. Щоб була справедливість, деякі торгують молоком або квасом, а деякі - сигаретами. Щоб був баланс", - сказав він.

Була включена і поправка щодо об'єктів освіти - із 3% знизили до самого мінімуму, тобто 1,5%.

"Також нами була відстояна позиція, що у постійних комісій залишається право виявляти соціально значущі об'єкти для міста і знижувати їм ставки. Тобто виносити дані пропозиції безпосередньо на сесію. У процесі голосування була знижена ставка для ринку - з 8 до 6%", - вказав він.

Спаський зазначив, що сьогодні під час голосування всі фракції міськради підтримали важливе рішення.

"Для харківського бізнесу це великий плюс, і бізнес це оцінить. Так, це втрати для бюджету. Але я думаю, що вони будуть компенсовані тим, що бізнес стане краще розвиватися, буде більший попит і пропозиція. Люди підуть у бізнес, бачачи, що міськрада намагається знизити орендну ставку", - додав депутат.