Вакцина Pfizer не доходить до простих українців, цим препаратом роблять щеплення "верхи", - Кацман

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

Слова президента про наявність 20 млн доз вакцини Pfizer викликають багато питань, і одне з них - про зберігання цього препарату, говорить Кацман

Слова президента Володимира Зеленського про те, що в Україні зберігаються на складах 20 мільйонів доз вакцини Pfizer, викликають багато запитань. До того ж частину цього препарату, яку ввезли до України, використали не для простого народу, а для чиновників.

Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Коли президент каже, що у нас 20 млн доз Pfizer вже десь лежить на складах... По-перше, це треба грошей зібрати для цього, по-друге, треба мати можливості зберігати той Pfizer, він же зберігається не просто так. По-третє, кажуть, що той Pfizer, який привезли нам, використовується в напрямку вгору, в колах чиновників, а не для простого народу", - сказав Кацман.

Новини за темою: Україна законтрактувала 45-47 млн доз вакцин від COVID-19, - Зеленський

Також, за його словами, президент Зеленський публічно зізнався, що провакцинувався препаратом Covishield на зло голові політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктору Медведчуку, оскільки політик хотів запустити в країні виробництво власної вакцини "Супутник V". Хоча глава держави, вакцинувавшись Covishield, мав показати приклад народу.

"Ви звернули увагу на фразу президента на прес-конференції, коли він сказав, що я публічно вакцинувався, тому що канали Медведчука затіяли таку історію. Я то думав, що президент зробив щеплення, бо хотів показати приклад своєму народові, людям, які в нашій державі живуть. А виявляється, це було для дідуся, який показував нам цю пляшечку зі священними водами Гангу і, виявляється, треба було рятувати репутацію індійської компанії, а індійці показали нам фігуру з трьох пальців. Вони сказали, що нам самим треба вакцина", - додав експерт.

Заслужений журналіст також нагадав досвід Ізраїлю, коли прем'єр-міністр Беньямін Нетаньяху 55 разів зв'язувався з керівництвом компанії-виробника вакцини Pfizer, щоб отримати якнайшвидше препарат для населення. Як відомо, в Ізраїлі провакцинували майже все населення - 6 млн осіб.

Нагадаємо, що новий міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пообіцяв до кінця 2021 року вакцинувати від COVID-19 всіх охочих.