В ЄС вакцинованим від COVID-19 дозволять вільно переміщатися територією Євросоюзу, - Reuters

Статистика коронавірусу не така загрозлива, як кілька місяців тому Фото з відкритих джерел

Також планують розширити перелік безпечних для відвідування регіонів

Завтра, 11 червня, постійні представники 27 країн Європейського Союзу можуть схвалити пропозицію Єврокомісії про вільне переміщення у межах Євросоюзу громадян, які пройшли повну вакцинацію від коронавірусу протягом 14 днів. Очікується, що також планують розширити перелік безпечних для відвідування регіонів. Про це, посилаючись на дипломатів ЄС, повідомляє Reuters.

Зазначено, що Євросоюз має намір впровадити до 1 липня сертифікати COVID-19. У них буде вказано:

  • чи вакцинована людина, коли і яким препаратом;
  • коли проведено останній ПЛР-тест;
  • чи людина раніше перехворіла на COVID-19.

Термін дії таких перепусток буде обмеженим. Джерела агентства не називають конкретні терміни. Вони відзначають, що документ дасть змогу його власнику уникнути більшості санітарних обмежень під час поїздок всередині ЄС.

Окремі країни можуть ухвалити рішення про допуск на свою територію людей, які отримали тільки одну дозу вакцини від коронавірусу. Обмеження для інших мандрівників мають ґрунтуватися на внутрішньому контролі країни, з якої вони прибувають.

Раніше повідомляли, що в Європейському Союзі близько 100 мільйонів жителів із 500-мільйонного населення повністю вакциновані від коронавірусу. При цьому ВООЗ зазначає, що цей рівень вакцинації недостатній для запобігання повторному спалаху COVID-19.