В уряді пропонують криміналізувати низку злочинів проти навколишнього середовища

Пропонується посилити відповідальність за незаконну вирубку лісу та забруднення

фото з відкритих джерел

У Кабінеті міністрів пропонують криміналізувати низку злочинів проти навколишнього середовища. Зокрема, за незаконну вирубку лісу та забруднення. Про це з посиланням на матеріали засідання уряду повідомляє "РБК-Україна".

"Пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новими статтями, зокрема ст.246-1, 246-2, 246-3, які визначають відповідальність за незаконну вирубку лісу, незаконне перевезення і збут деревини, а також незаконне вивезення з України об'єктів тваринного або рослинного світу", - йдеться в повідомленні.

Також в проекті пропонується посилити покарання за приховування або ненадання інформації про екологічний, в тому числі радіаційний стан, а також стан захворюваності населення. Такий злочин каратиметься штрафом від трьох до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів - від 51 000 до 68 000 гривень, або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Новини за темою: Кабмін пропонує посилити відповідальність за підроблення COVID-документів

Крім того, провадження господарської діяльності, яка впливає на навколишнє середовище, без ліцензії або з порушенням ліцензії, каратиметься обмеженням волі на строк від 1 до 3 років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Кабінеті міністрів України хочуть скоротити викиди у навколишнє середовище на 65% до 2030 року