В уряді пояснили, що робитимуть із росіянами в Криму після деокупації

Фото з відкритих джерел

Кабмін розмірковує над депортацією росіян, які незаконно перебувають на півострові

На території тимчасово окупованого Криму та міста Севастополь незаконно перебувають близько 500 тисяч осіб. Про це повідомив міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в ефірі одного з телеканалів.

Як розповів міністр, згідно з окремою інформацією від незаконної влади півострова, таких осіб може бути від 700 тисяч до 1 мільйона. "Сьогодні, при населенні Криму у 2,5 млн до початку окупації, мінімально там 500 тисяч вже людей, які приїхали не місцевими жителями", - сказав чиновник.

Що стосується майбутньої долі росіян після деокупації територій України, то Резніков зазначив, що наразі Кабінет міністрів розмірковує над депортацією. "У нас є різні позиції, аж до депортації, звучать такі заклики. Але я прихильник юридичної процедури під назвою - видворення. Якщо ті громадяни потрапили в Криму не через "Чонгар", "Каланчак" або "Чаплинку", тобто перебувають незаконно на території України, то наслідком буде видворення", - висловився урядовець.

Новини за темою: Росія провела в Криму танкові навчання

Нагадаємо, в березні представник Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Віталій Хилько заявив, що з території тимчасово окупованого Криму триває примусова депортація українських громадян, у яких немає паспортів РФ. Це стосується громадян, у яких відсутня так звана посвідка на перебування.