В Україні від початку року зареєстровано 182 кримінальні правопорушення проти журналістів, - Венедіктова

Наразі розслідується 297 кримінальних правопорушень щодо журналістів

Ірина Венедіктова Фото з відкритих джерел

З початку 2021 року в Україні всіма органами досудового розслідування зареєстровано 182 кримінальні правопорушення за фактами вчинення злочинів щодо журналістів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

"Від початку року всіма органами досудового розслідування зареєстровано 182 кримінальні правопорушення. Наразі розслідується 297 кримінальних правопорушень щодо журналістів", - йдеться в повідомленні.

Також, за словами Венедіктової, станом на сьогодні особам повідомлено про підозру у вчиненні 32 кримінальних правопорушень, тоді як за весь 2020 рік їх було 25.

З початку року до суду скеровано обвинувальні акти щодо 25 кримінальних правопорушень проти журналістів, така ж кількість була за весь 2020 рік.  

Новини за темою: На Львівщині власник ресторану побив журналіста

Ірина Венедіктова додала, що сьогодні в Офісі генпрокурора відбулось підписання меморандуму з медійними громадськими організаціями. У документі скріплено домовленості ОГПУ про співпрацю з організаціями, які захищають права журналістів.

Генпрокурор додала, що меморандум відкритий до підписання іншими представниками громадського сектора, яким небайдужа тема боротьби з перешкоджанням роботі журналістів. 

Нагадаємо, у ніч на 15 серпня цього року невідомі побили головного редактора однієї з місцевих газет Житомира.