В Україні створять територіальні комісії для реструктуризації боргів ТКЕ за газ, - Шмигаль

Голова Кабміну Денис Шмигаль Фото з відкритих джерел

За словами прем'єра, це ще один крок до оздоровлення фінансового стану ТКЕ та їх модернізації

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду заявив, що Кабмін схвалив положення про територіальні комісії, які будуть займатися аналізом та верифікацією об’єму боргів підприємств теплокомуненерго за газ. Це необхідно для початку процесу реструктуризації боргів. Про це повідомляє "РБК-Україна".

Прем'єр нагадав, що днями набув чинності закон, який передбачає здійснення реструктуризації боргів теплокомуненерго за спожитий природний газ та допоможе відшкодувати заборгованість, яка виникла через різницю в тарифах на тепло та гарячу воду.

Новини за темою: Відключення ЖКП за борги: Хто залишиться без "комуналки" і якими будуть тарифи восени

"Реалізація закону - це ще один крок до оздоровлення фінансового стану ТКЕ та їх модернізації. Місцевій владі це дасть змогу збалансовано розв’язати питання з тарифами на тепло та гарячу воду у власних громадах. Уряд більше не встановлює відповідні тарифи, а тому дає місцевим керівникам необхідний інструмент, аби такі тарифи були справедливими для людей. Крім того, підписаний закон дозволяє підприємствам теплоенергетики належно підготуватися та пройти опалювальний сезон", - сказав Шмигаль.

Раніше глава "Оператора ГТС України" Сергій Макогон заявив, що Україна і Польща мають можливості для створення газового хабу в Південно-Східній Європі. За його словами, об'єднавши свої зусилля, країни можуть забезпечити енергетичну безпеку в регіоні.