В Україні порушують понад 75% статей Конституції, - Шабовта

Конституція - найголовніший закон України фото з відкритих джерел

У країні відбувається цинічна цілеспрямована узурпація влади, застеріг експерт

В Україні у той чи інший спосіб порушують 125 статей Конституції – це понад 75% статей Основного Закону країни.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив експерт з питань безпеки Сергій Шабовта.

Гість студії, коментуючи ситуацію з порушеннями Основного Закону в Україні і відповідаючи на запитання, чи влада свідомо це робить, висловив переконання у тому, що такі дії - це свідомий курс.

"Я хотів би до тієї аналітики та статистики, яка прозвучала, додати, що Український інститут політики провів цікаве дослідження: із 161 статті нашої Конституції 125 - це статті, які порушують у той чи інший спосіб. Це понад 70%, 75% взагалі статей Конституції. Можна говорити про те, що життя країни хоч у якийсь спосіб ґрунтується на дотриманні Основного Закону країни, як іноді ми його пафосно називаємо?" - риторично поцікавився експерт.

Сергій Шабовта застеріг, що в Україні відбувається цілеспрямована узурпація влади, і це пов'язано з повною зневагою до української Конституції.

"І те, що сьогодні відбувається абсолютно цинічна цілеспрямована узурпація влади, спроби побудови диктатури, вона обов'язково має бути пов'язана з повною зневагою до української Конституції. І ми практично це спостерігаємо в кожній новій заяві, які вже просто починають вражати своїм цинізмом, як-от заява щодо "стіни", яку як план Б розглядає президент України. Це цілеспрямовані дії", - сказав експерт.

Як повідомляли, Верховна Рада зібралася в понеділок, 28 червня, на урочисте засідання з нагоди Дня Конституції України.

Як заявив співголова фракції "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Бойко, нинішню владу, яка систематично порушує конституційні права громадян, слід відправити у відставку. До влади мають прийти відповідальні політичні сили, які будуть дотримуватися Конституції та законів України.