В Україні хочуть скасувати довідку про прописку

Фото з відкритих джерел

На сайті Верховної Ради зареєстрували законопроект, який дозволить отримувати прописку онлайн

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про надання електронних послуг щодо реєстрації місця проживання в Україні. Якщо його приймуть народні депутати, то з українських паспортів зникне штамп про місце проживання, а отримати прописку можна буде онлайн. Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров

"Українці більше не будуть витрачати тижні свого часу, щоб просто повідомити державі, де вони живуть. Ми запускаємо експериментальний проект з електронної реєстрації місця проживання в "Дії" за добу. Послуга буде доступна після Diia Summit у травні", - написав Михайло Федоров. 

За його словами буде достатньо лише авторизуватися у додатку "Дія" або на порталі. Також планують відв'язати прописку там, де вона не є необхідною. 

Федоров зазначив, що нині фактичне місце проживання кожного третього українця не збігається з його місцем реєстрації, а близько мільйона людей не мають прописки. 

"Новий законопроект зробить зміну місця реєстрації проживання декларативною", - написав Михайло Федоров. 

Раніше Федоров зазначав, що зареєструватися онлайн можна буде у власному або в орендованому помешканні. Крім того, молодь, яка змінює реєстрацію, вже не повинна буде йти до військкоматів: ті будуть автоматично отримувати інформацію про зміну місця реєстрації громадянина.