В Україні для іноземців скасували самоізоляцію у разі транзитного в'їзду

Незмінним залишається для всіх іноземців необхідність мати поліс страхування, що покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19 та обсервацією

Паспортний контроль в Міжнародному аеропорту «Київ» імені Ігоря Сікорського. Фото: ZIK

Уряд скасував самоізоляцію для іноземних громадян, які перебувають в Україні в транзитному режимі та повинні протягом 48 годин залишити територію країни. Зміни набирають чинності з 20 вересня. Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

"З 20 вересня іноземці та особи без громадянства, які в’їжджають в Україну з метою транзиту та мають документи, що підтверджують виїзд з країни протягом 48 годин, звільняються від самоізоляції та, відповідно, встановлення додатка "Вдома" та проходження тестування в Україні", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що незмінним залишається для всіх іноземних громадян та власників посвідки на тимчасове проживання незалежно від країни прибуття для в'їзду в Україну необхідність мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, виданий страховою компанією, зареєстрованою в Україні, що покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19 та обсервацією.

Новини за темою: Італія змінила правила в'їзду для українців: Які новації

Також, всім іноземним громадянам, власникам посвідки на тимчасове проживання, а також особам без громадянства потрібно мати один із таких документів:

- документ, що підтверджує отримання однієї чи кількох доз вакцини проти COVID-19, що включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;

- іноземний COVID-сертифікат, що підтверджує вакцинацію, негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР або одужання особи від COVID-19;

- негативний результат ПЛР тесту або експрес-тесту на визначення антигену, що зроблений не більш як за 72 години до в’їзду.

Довідки про тестування та вакцинацію не вимагаються від дітей до 12 років.

Прикордонники додали, що іноземні громадяни від 18 років, які не пройшли вакцинацію від коронавірусу та перетинають державний кордон на в'їзд, зобов'язані мати негативний результат тесту та встановлювати мобільний додаток "Вдома" незалежно від терміну перебування на території України.

Самоізоляція не застосовується, якщо протягом 72 годин з моменту в'їзду пройти ПЛР-тестування або зробити експрес-тест на антиген і отримати негативний результат.

Нагадаємо, Чорногорія змінила правила в'їзду на територію країни. Правила в'їзду змінили з 14 вересня.