В Україні буде спрощено закупівлю інноваційних препаратів: Зеленський підписав закон

Документ покликаний сприяти спрощенню доступу пацієнтів до інноваційних медичних технологій та лікарських засобів

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський підписав зміни до Закону "Про публічні закупівлі". Документ покликаний спростити доступ пацієнтів до інноваційних препаратів і медичних технологій. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

"Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів України щодо закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу" № 1756-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 21 вересня поточного року. Цей документ покликаний сприяти спрощенню доступу пацієнтів до інноваційних медичних технологій та лікарських засобів", - йдеться в повідомленні.

Згідно з підписаним документом, дія закону "Про публічні закупівлі" до 31 грудня 2023 року не поширюється на випадки, коли за договорами керованого доступу проводяться закупівлі оригінальних (інноваційних) лікарських препаратів.

Новини за темою: Зеленський підписав закон про реформу "Укроборонпрому"

Документ також встановлює вимоги до інформації про ліки, що публікується в електронній системі закупівель. Вона повинна містити:

- міжнародну непатентовану назву (за наявності);

- торгову назву;

- форму випуску;

- дозування лікарського засобу, щодо якого укладено такий договір;

- та інші дані.

Перелік лікарських препаратів, що закуповуються за договорами керованого доступу, затверджує Кабінет міністрів. При цьому для доцільності їх укладення проводиться державна оцінка поставлених медичних технологій і ліків.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо вдосконалення надання електронних публічних послуг.