В ООН висловили стурбованість санкціями влади України щодо ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Управління верховного комісара ООН з прав людини вивчає правомірність санкцій проти блогера Анатолія Шарія та онлайн-видання "Страна.ua"

Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) висловило стурбованість у зв'язку з введеними в лютому владою України санкціями, що призвели до закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. В даний час воно вивчає, чи відповідають міжнародним нормам у сфері прав людини нові санкції влади - проти блогера Анатолія Шарія і онлайн-видання "Страна.ua", повідомила у вівторок ТАСС офіційний представник УВКПЛ Марта Хуртадо.

"Управління верховного комісара ООН з прав людини веде регулярний моніторинг впливу на права людини введених урядом санкцій, які зачіпають свободу вираження думки, - сказала офіційний представник. - Ми висловили українській владі нашу стурбованість тим, що рішення від 2 лютого про введення санкцій, що призвело до закриття трьох телеканалів, суперечить міжнародним стандартам".

Як підкреслила Хуртадо, УВКПЛ "відомо про нові санкції, введені Радою національної безпеки і оборони (РНБО) України проти лідера опозиційної політичної партії "Партія Шарія" і його дружини, а також проти власника онлайн-видання "Страна.ua". Управління верховного комісара ООН в даний час "розглядає це рішення і оцінює його відповідність міжнародному законодавству у сфері прав людини".

20 серпня секретар РНБО України Олексій Данилов повідомив за підсумками засідання відомства про введення санкцій проти головного редактора інтернет-видання "Страна.ua" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страны.ua", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги і ще кількох людей. Данилов заявив, що вони нібито займалися "протиправною діяльністю на території України".

19 серпня Національна рада з питання телебачення і радіомовлення прийняла рішення звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення телеканалу "Наш" за трансляцію висловлювань, які нібито містили "ознаки прихованого заклику до агресивних дій".

На початку лютого телеканали "112 Україна", NewsOne і ZIK були закриті через введення санкцій проти їх власника, депутата Верховної Ради від Партії "опозиційна платформа-за життя" Тараса Козака. Влада звинувачує його у веденні бізнесу на непідконтрольних Києву територіях. Після закриття каналів журналісти створили новий телеканал "Перший Незалежний", який розпочав мовлення 26 лютого. Однак за вказівкою влади через годину після початку ефіру провайдери відключили супутникове мовлення, незважаючи на раніше досягнуті угоди про співпрацю.