В Офісі президента закінчився "креатив", а доказів як не було, так і немає – Зубченко про чергове перенесення суду у справі Медведчука

Фото з відкритих джерел

Офіс президента змушений переносити судові засідання у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука, тому що немає законного приводу продовжувати домашній арешт для опозиційного політика.

Про це написав у своїй статті політичний оглядач Олександр Зубченко, повідомляє Фром юа.

Зубченко впевнений, що невипадково Надзвичайний і Повноважний посол КНР написав листа Віктору Медведчуку саме напередодні судового засідання.

"Посол Піднебесної написав відкритого листа Віктору Медведчуку, в якому подякував голові політради ОПЗЖ за неоціненний внесок, який він вніс у розвиток двосторонніх українсько-китайських відносин. Показово, що посол Китаю буквально розсипався в компліментах Медведчуку", – звернув увагу журналіст.

"Вельми примітно, що лист посла Китаю одному з лідерів "Опозиційної платформи" з'явився буквально напередодні розгляду Київським апеляційним судом зміни запобіжного заходу Віктору Медведчуку. Випадковість? Збіг? Не думаю", - зауважив журналіст.

Зубченко пояснив, що підстав для пролонгації домашнього арешту для Медведчука не існує, тому Офісу президента доводиться тягнути час і переносити судові засідання.

"Невипадково і те, що КАС так і не виніс рішення у справі Медведчука. Ну нібито суддя не встиг ознайомитися з матеріалами (зате, мабуть, вивчив лист китайського посла), тому вирішив перенести засідання на 30 липня. Явно видно, що в Офіс президента не підвезли свіжий "креатив". Зеленський і компанія вже просто не знають, що ще придумати для пролонгації домашнього арешту", – підкреслив автор.

Крім того, аргументував Зубченко, є сумні приклади таких суддів, як Родіон Кірєєв і Микола Чаус, які виконували політичні "замовлення", а тепер змушені страждати до кінця своїх днів.

"Та й сам суддя явно не горить бажанням виносити рішення, оскільки прекрасно розуміє, чим, за підсумком, це може для нього закінчитися. Про суддю Кірєєва промовчу, він ще легко відбувся. Зате згадаю про суддю Чауса, якого спочатку таємно вивезли з країни в Молдову, а потім "доброзичливці", надихнувшись "внеском" Корбана, таємно викрали і привезли назад. Ворогові таких "пригод" не побажаєш. Невідомо, чи живий Чаус взагалі. А не треба було політичну "заказуху" виконувати! Але ж Медведчук - це не Тимошенко і не Корбан. І це ще м'яко кажучи", – додав журналіст.

Зубченко нагадав, що співробітники СБУ провели в сумі п'ять обшуків, але так і не змогли знайти жодних доказів проти Медведчука.

"Тому суддя КАС почав щось підозрювати. Дійсно, доказів проти Медведчука як не було, так і немає. П'ять обшуків, у тому числі в будинку у тещі Медведчука, закінчилися безрезультатно. Хіба що Зеленський заслужив собі смішний імідж президента, який не придумав нічого кращого, ніж воювати з літньою жінкою. Наша найуспішніша пародія на Рембо", – констатував журналіст.

"Тому перед суддею стоїть складна проблема: відпускати не можна продовжити арешт. Де поставити кому?! Якщо змінити запобіжний захід, то Офіс президента отримає масштабний облом. У політикумі і так вже прямо говорять, що "Акела промахнувся". А утримувати під арештом немає підстав. Тому і тягнуть волинку, тому і переносять засідання", – підсумував політичний оглядач Олександр Зубченко.