Уряд України сподівається на підписання угоди про спільний авіаційний простір з Євросоюзом уже восени

Фото з відкритих джерел

Раніше Рада ЄС надала згоду на її підписання

Україна сподівається на підписання угоди про Спільний авіаційний простір з Євросоюзом уже восени. Про це заявив віце-прем’єр-міністр - міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, повідомляє "РБК-Україна".

Зазначається, що Уруський провів офіційну зустріч із виконавчим директором Агентства ЄС з безпеки польотів (EASA) Патріком Кі, під час якої сторони обговорили розвиток подальшого співробітництва між Україною та агентством.

"Україна прагне якнайшвидше інтегруватися в цивільне авіаційне співтовариство ЄС, а також ефективніше відстежувати стратегічні, організаційні та процесуальні зміни, що відбуваються в EASA і стосуються безпосередньо аспектів регулювання авіаційної діяльності", - підкреслив віце-прем'єр.

Він звернув увагу, що Україна довго йшла до підписання угоди про "спільне небо" з Євросоюзом.

"Це відкриває принципово нові можливості для співпраці України та ЄС в авіаційній сфері. Сподіваємося, що угоду буде підписано восени 2021 року", - сказав він.

Уруський зазначив, що  Україна зацікавлена в сертифікації своєї авіаційної техніки за стандартами ЄС, адже є однією з небагатьох країн світу, яка має власну авіабудівну індустрію - виготовляє і літаки, і авіадвигуни.

Раніше повідомлялося,що Рада Європейського Союзу дала згоду на підписання Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС. Підписання подібних угод також схвалюється з Вірменією, Тунісом та Катаром.