Уряд розробить план поступового підвищення цін на електроенергію

До 30 вересня влада має розробити та затвердити план встановлення справедливої вартості електроенергії для побутових споживачів

Фото з відкритих джерел

Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки, яким доручив Кабінету міністрів визначити план поступового переходу до економічно обґрунтованої ціни на електроенергію з урахуванням соціального захисту споживачів. Про це йдеться в указі президента від 28 серпня щодо рішення РНБО "Про заходи з нейтралізації загроз в енергетичній сфері", пише "Економічна правда".

Так, Кабінету міністрів доручили до 31 грудня поточного року визначити порядок поступового переходу до економічно обґрунтованої ціни на електроенергію для побутових споживачів. В умовах такого переходу необхідно забезпечити соціальний захист осіб, які потребують державної підтримки та допомоги.

Також до 30 вересня влада має розробити та затвердити план встановлення справедливої вартості електроенергії для побутових споживачів.

Окрім того, уряд повинен забезпечити перехід від товарного до фінансового механізму ПСО на учасників ринку із забезпеченням доступності електроенергії для побутових споживачів з 1 жовтня 2021 року.

Зокрема, йдеться у документі, з урахуванням покладення таких спеціальних обов’язків на оператора системи передачі ("Укренерго") та операторів систем розподілу (обленерго).

Також уряд проаналізує співвідношення вартості електроенергії до вартості її розподілу та передачі в складі тарифу, але не лише на предмет обґрунтованості такого співвідношення.

Протягом двох тижнів уряд разом з іншими відомствами (зокрема СБУ та РНБО) повинні проаналізувати структуру власності всіх операторів розподілу електроенергії та постачальників універсальних послуг і встановити реальних кінцевих бенефіціарних власників.

Новини за темою: "Це знищення населення": Українці обурені прийдешнім підвищенням тарифів на електроенергію

Нагадаємо, нещодавно Міненерго ініціювало створення "чорного списку" для недобросовісних покупців електроенергії, яких тимчасово позбавлятимуть доступу до торгів на е-аукціонах. Аукціонний комітет уже підтримав таку ініціативу, проголосувавши за внесення змін до Регламенту організації та проведення електронного аукціону з продажу електроенергії на Українській енергетичній біржі.