Україну скоро проситимуть вступити до НАТО, - Резніков

Shutterstock

За словами міністра, жодна армія НАТО не має досвіду, аналогічного українському

Україну скоро проситимуть вступити до Північноатлантичного альянсу. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю "Голосу Америки".

"Досвід, який мають наші сухопутні війська, не має жодна армія НАТО. Це досвіду протистояння потужній армії протягом семи з половиною років. Тому вони скоро будуть просити нас увійти в Альянс. Ось мій вам прогноз", - сказав міністр.

Водночас він додав, що вступ України до НАТО буде політичним рішенням членів Альянсу. "Не факт, що це відбудеться швидко. Деякі члени Альянсу в 2008 році завадили нам стати членами НАТО разом з грузинами, хоча така можливість була. Деякі члени НАТО продовжують будувати з росіянами певні "північні потоки", використовувати енергетичну зброю не тільки проти України", - висловився Резніков.

При цьому урядовець зауважує, що Україні потрібне отримання почесного місця в НАТО та взаємної користї.  "НАТО - це не військовий союз, а значно ширше. Він стосується демократії, економіки, нових технологій, та інше. От чому нам потрібне не тільки НАТО, а і Євросоюз, інші альянси. Нам треба їхні стандарти не просто вивчати, а запроваджувати в себе, ставати не де-юре членами НАТО, а де-факто", - додав очільник Міноборони.

Новини за темою: Україна повністю готова до вступу в НАТО, - Залужний

Нагадаємо, раніше Олексій Резніков заявив, що питання вступу України до НАТО наразі не стоїть на порядку денному. Тоді він додав, що вважає необхідним виконувати "домашнє завдання".