Українські громадяни, опозиція та міжнародні партнери України вимагають від Зе-влади негайно організувати вибори в 18 ОТГ на Донбасі

"Опозиційна платформа - За життя"

Заява "Опозиційної платформи - За життя"

Порушення політичних прав громадян з боку Зе-влади стали настільки кричущими, що потрапили у фокус уваги міжнародних партнерів України. Після зустрічі з представниками Центральної виборчої комісії посли країн "Великої сімки" закликали владу якнайшвидше організувати та провести вибори в 18 окремих територіальних громадах на Донбасі. Так звані "міркування безпеки", якими прикривалася Зе-влада, щоб скасувати вибори місцевого самоврядування в абсолютно мирних українських громадах, нікого не переконують.

У травні цього року Апеляційний суд вже визнав протиправним рішення ЦВК про те, що провести місцеві вибори в 18 ОТГ Донбасу неможливо. Підстав для позбавлення права голосу півмільйона українських громадян не було і немає. Але всі вже чудово знають, як нинішня українська влада ставиться до вимог Конституції, думки власних громадян і рішень судів. Залишається надія, що вона все ж таки дослухається до рекомендацій представників країн "Великої сімки".

"Опозиційна платформа - За життя" вимагає від влади негайно розпочати підготовку до проведення виборів у 18 ОТГ на Донбасі, де вони були зірвані минулого року. Припинити практику знищення місцевого самоврядування та утворення військово-цивільних адміністрацій у мирних містах. Скасувати рішення про утворення ВЦА в Слов'янську.

Ми вимагаємо, щоб конституційні права українців на вибори і місцеве самоврядування були відновлені в повному обсязі. Безправ'я і приниження власних громадян – ганьба для влади та держави.