Українська влада проігнорувала святкування 76-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні

Перший Незалежний

Україна відзначає 76-ту річницю Великої Перемоги. А от влада проігнорувала важливе святкування, втім, для більшості українців 9 Травня - священна дата нашої історії. Це свято хоробрості і героїзму! Свято надії і віри в майбутнє! Свято - зі сльозами на очах...

"Найголовніше свято в житті. Про них пам'ятати потрібно завжди. І не тільки на День Перемоги, а постійно дбати".

"9 травня для мене - не тільки для мене, для харків'ян, для моєї сім'ї, для моїх дітей - це основне свято в році, це день, коли я можу віддати шану людям, які загинули за те, щоб я зараз жив".

"Це одне з головних... завжди мої батьки і мій чоловік шанували це свято і завжди святкували".

"Я пишаюся цим святом... тому що спасибі нашим дідам, спасибі нашим всім жінкам, які захищали, допомагали. Я пишаюся цим святом, для мене це велике свято".

"Це найголовніше свято для мене і для моєї сім'ї, найголовніше, довгоочікуване, найрідніше".

"Опозиційна платформа - За життя" - єдина партія, яка не залишається осторонь добрих справ і привертає увагу до свята щорічно. Адже пам'ятна дата 9 Травня - має колосальне історичне значення для багатьох поколінь українців. На цьому наголошує народний депутат, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук. Політик переконаний, що пам'ять про жахливі сторінки історії 1941-1945 років необхідно увічнити. А подібна трагедія ніколи не повинна повторитися ніде в світі.

"Всіх вітаємо з днем Великої Перемоги - Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Це дійсно світле свято, це свято наших ветеранів, свято нашого народу. Це свято слави тієї перемоги, яку 76 років тому здобули в боях кровопролитних представники України, інших союзних республік. Це перемога радянського народу. І ми шануємо пам'ять героїв, ми шануємо пам'ять героїзму тих, хто трудився і кував перемогу в тилу. Ми як ОПЗЖ - партія, яка вшановує героїзм Великої Вітчизняної війни, - рік тому пообіцяли створити громадський рух "Український фронт захисту національної пам'яті", захисту історії, в тому числі і Великої Вітчизняної війни. І ми створили цей рух. Він сьогодні актуальний тим, що ми ведемо боротьбу за збереження історичної пам'яті, за збереження тієї слави, яку здобули наші предки і яку ми повинні шанувати не тільки в ці роки, а в століттях", - сказав він.

Завдяки подвигу наших воїнів ми отримали можливість жити вільно. А Україна - одна з країн-переможниць у Великій Вітчизняній війні, переконана більшість українців.

"Обов'язково, тому що українці воювали і вмирали".

"Звичайно, у нас загинуло 20 мільйонів осіб. Україна внесла найбільшу лепту в перемогу над фашистськими загарбниками".

"Так, вважаю, що наші співвітчизники захищали свою територію, і вигнали ворога зі своєї території, і дійшли до території ворога".

"Тоді хоч був весь Союз, але наші українці також брали участь у цій війні, для того щоб зробити для дітей кращим, щоб була незалежність в країні".

"Звичайно, так, тому що вагомий внесок внесли в перемогу завдяки нашій витривалості, патріотизму".

9 Травня - день, який за жодних умов неможливо стерти з пам'яті. А спогади про героїв повинні жити вічно, зазначає народний депутат від фракції "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Загородній.

"Це День Великої Перемоги, і про цей день треба пам'ятати, ніколи не забувати і передавати з покоління в покоління. Як хто не намагався стерти з пам'яті цей день. І знаючи цю прекрасну, героїчну історію, ми завжди повинні шанувати пам'ять всіх, хто приніс цю велику перемогу", - каже він.

Ставити під сумнів важливість дати 9 Травня неприпустимо, вважає більшість українців.

"Те, що ви обізвали владою, - не дуже зручно фраза побудована. Це не влада - це просто збіговисько певної категорії людей. Ось вони, так звану ідею, як ви сказали, поділу народів".

"Я навіть не знаю, хто святкує 8 травня, чесно - хто святкує 8 травня? Ми святкуємо 9. Я святкую 9. Такого бути не повинно".

"Ну, 8 травня, святкують всі в Західній Європі. Але ж перемогу нам оголосили 9 травня. Перемога тільки 9 числа".

"Розділяй і володарюй, але нічого не вийде. Не вийде, я навчив своїх дітей, вчу своїх онуків - безумовно, перемога, ми перемогли, ми переможці".

"Ну так. Це просто люди нерозумні, які ділять. Скільки загинуло дітей на війні, наших братів, наших батьків - ми повинні це пам'ятати, що це було".

Українці повинні знати, якою ціною наші діди і прадіди здобували перемогу, каже народний депутат, співголова партії "Опозиційна платформа - За життя" Вадим Рабінович.

"Сьогодні зі святкового Києва я хочу сказати вам всім, щоб запам'ятали: ворог буде розбитий, перемога буде за нами, спасибі", - зазначив він.

В Україні влада знецінює дату 9 Травня. Але, незважаючи на це, більшість українців закликають берегти пам'ять про Велику Перемогу.

"Це загрожує, перш за все, неповагою до історії, яка була. Чим покоління молодше, тим більше потрібно розповідати про ту війну, яка була, потрібно прищеплювати культуру спілкування, культуру поваги, допомоги тим ветеранам, які залишилися в живих, і всіляко їх оберігати".

"По-перше, це протистояння неприродне, нерозуміння одне одного, воно вже призвело, ми маємо те, що маємо. Нам створюють такі умови, в яких ми не в змозі зберегти нашу пам'ять".

"Кожен раз прикріше. Закон про декомунізацію: хлопець з плакатом йшов, він орден свого діда причепив - все, не можна, зніміть - не пропустимо. Ось так ось стирається пам'ять, не можна її стирати".

Минулого року Україна відзначала 75-ту річницю Великої Перемоги над нацизмом. Партія "Опозиційна платформа - За життя" по всій країні організувала урочистості, надала допомогу ветеранам і вшанувала пам'ять полеглих. У день 9 травня було оголошено про створення громадської організації "Український фронт захисту історичної пам'яті". "Опозиційна платформа - За життя" стала єдиною партією, яка для привернення уваги до свята організувала автопробіг та інші заходи, чим фактично взяла на себе те, що повинна зробити влада.