Загородній про позов Віктора Медведчука до ЄСПЛ: Українська влада програє цю справу

Юрій Загородній Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Українська влада не зможе вплинути на суддів Європейського суду з прав людини й програє справу голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", нардепа Віктора Медведчука. Таку думку висловив народний депутат від партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Загородній в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

Загородній переконаний, що ЄСПЛ винесе рішення у цій справі на користь Віктора Медведчука. "Україна як держава програє цю справу, тому що справи немає - є надумані звинувачення, які просто не витримують навіть критики, ми це все бачили", - висловився політик.

При цьому він вважає, що справа Медведчука є безперспективною для влади, осікільки нардеп її виграє.

"Навіть коли було перше судове засідання, 13-го травня, що суддя хоча і виніс рішення під тиском Банкової, що домашній арешт, але він прокурорам ставив питання і показував їхню непрофесійність, їхню неготовність у тих питаннях, які вони інкримінували як звинувачення Віктору Володимировичу Медведчуку. І ця справа для влади, вона безперспективна, Медведчук Віктор Володимирович виграє", - сказав Загородній.

Раніше повідомлялося, що голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук подав другий позов до України до Європейського суду з прав людини. В позові йдеться про грубе порушення права на захист, права на справедливий суд та особисту свободу.

Нагадаємо, 20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання про продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, сторона захисту подала апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.