Новини » Політика Читать эту новость на русском

Україна змінює стратегію облаштування кордонів, - Шмигаль

У Мінінфраструктури створять департамент, що займатиметься цивільною інфраструктурою на кордонах

Фото з відкритих джерел

Україна змінює стратегію облаштування кордонів, щоб нарешті навести лад на пунктах пропуску. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, інформує "Урядовий портал".

За словами Шмигаля, ситуація на кордонах Білорусі з Литвою та Польщею напружена як ніколи. Це міграційна криза, яку Україна розцінює як гібридну атаку, спричинену Росією на білоруській території.

Шмигаль нагадав, що минулого тижня уряд виділив 21 млн грн на укріплення українського кордону з Республікою Білорусь. За словами прем'єр-міністра, ця сума необхідна для початку укріплення тих ділянок, де існує ймовірність проходження мігрантів, що нині перебувають на білорусько-польському кордоні.

"21 млн грн – початкова сума, яка використовуватиметься на будівництво спеціальних укріплювальних споруд, а також на збільшення кількості прикордонних військ на відповідних ділянках кордону України. Кошти до цієї суми будуть додаватися в міру потреби", - зауважив очільник уряду.

Він також додав, що в Україні діє програма з розбудови державного кордону.

"Ми змінюємо стратегію облаштування наших кордонів. У Мінінфраструктури буде утворено відповідний департамент, який займатиметься цивільною інфраструктурою на кордоні, щоб ми нарешті навели лад на пунктах пропуску. Це також реалізовуватиметься в межах програми "Велике будівництво", - зазначив прем'єр-міністр.

Новини за темою: Нелегальні мігранти прощупують рівень захисту українського кордону, - Клименко

Нагадаємо, нещодавно голова Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що українські прикордонники готуються до можливого прориву нелегальних мігрантів з боку Білорусі. Поки спроб прориву українського кордону не фіксували.