Україна зацікавлена у виробництві водню, - Шмигаль

За словами прем’єра, Україна має усі можливості для масового виробництва водню

фото з відкритих джерел

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україні необхідно збільшувати видобуток газу. Про це він сказав під час виступу на Київському міжнародному економічному форумі, повідомляє Урядовий портал

"Відсутність розвитку власного видобутку газу - злочин проти держави. Ми уклали 8 угод про розподіл продукції, маємо KPI для "Нафтогазу" щодо збільшення власного видобутку мінімум на 10% цього і наступного року. Це наша стратегія щодо енергонезалежності", - заявив Шмигаль.

Як зазначив прем'єр, Україна близька до інтеграції в європейську енергомережу ENTSO-E. За його словами, вже вдало пройдено технічний аудит і залишаються лише деякі політичні питання.

На думку Шмигаля, оптимістичним проектом є і виробництво водню в Україні. Він підкреслив, що небагато країн мають можливості для його масового виробництва, на відміну від України.

"Тому Україна зацікавлена ​​у виробництві водню. Бізнес вже відреагував - є перший контракт на виробництво 100 МВт водню за рік. Це буде частиною державної стратегії на рівні розвитку альтернативних джерел енергії", - зазначив глава уряду. 

Новини за темою: Енергетична криза у Європі посилюється: Промислові підприємства закриваються через рекордні ціни на газ

Нагадаємо, нещодавно Денис Шмигаль заявив, що готовність всієї інфраструктури України до опалювального сезону становить 99%. Він пояснив, що це стосується ремонту теплових мереж і котелень, і підготовки шкіл, лікарень, дитячих садочків, і безпосередньої підготовки житлових будинків.