Україна закликала Росію в ТКГ провести обмін полоненими

Фото з відкритих джерел

Ідеться про одночасне взаємне звільнення утримуваних

Україна закликала Росію в Тристоронній контактній групі з питань Донбасу прискорити підготовку до обміну полоненими й розблокувати роботу КПВВ. Про це повідомила прес-служба української делегації в ТКГ у Telegram.

Ідеться про підготовку до проведення наступного етапу одночасного взаємного звільнення утримуваних і забезпечення розблокування роботи КПВВ з російської сторони. Відповідні гарантії безпеки були надані Україною 31 серпня та додатково підтверджені сьогодні. Також Україна вживає необхідних для проведення обміну заходіі й суворо дотримується режиму припинення вогню.

Своєю чергою російська делегація не припиняє свої спроби залучити до роботи Гуманітарної підгрупи громадянку України Майю Пирогову, засуджену українським судом за тероризм. Делегація України розцінює це як свідоме намагання заблокувати обмін утримуваними особами та відкриття КПВВ з боку тимчасово окупованих територій.

Новини за темою: "Саботаж Мінських домовленостей": Україна в ТКГ відреагувала на відмову РФ від місії ОБСЄ

Нагадаємо, в липні Україна в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу вже закликала російську делегацію прискорити процес підготовки до обміну полоненими. Тоді йшлося про необхідність підготовки списків полонених з боку Москви.