Україна вимагатиме репарації від Росії

Фото з відкритих джерел

Відповідну умову передбачає Стратегія зовнішньополітичної діяльності України

Кабінет міністрів схвалив Стратегію зовнішньополітичної діяльності України, яка передбачає, що перегляд відносин із РФ можливий після припинення збройної агресії та виплати репарації. Відповідний документ розміщено на сайті уряду.

Згідно з документом Україна у своїй зовнішній політиці на російському напрямі домагатиметься припинення збройного конфлікту та повернення тимчасово окупованих територій. Водночас передбачається, що це відбудеться нескоро, а до цього часу наша країна прагнутиме знизити залежність від торгівлі з Росією.

"Очевидними умовами перегляду відносин із Російською Федерацією та переходу від конфронтації до "мирного співіснування" має бути припинення РФ агресії проти України та повернення тимчасово окупованих територій, виплата компенсації та інших форм репарації за шкоду, заподіяну Україні внаслідок тимчасової окупації територій, відмова Російської Федерації від практики втручання у внутрішні справи України", - йдеться у Стратегії.

Новини за темою: Рада затвердила День пам’яті дітей, які загинули внаслідок російської агресії

Нагадаємо, нещодавно міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Росія може поновити активну збройну агресію на Донбасі будь-якої миті. Тоді він додав, що РФ "припинила гучно брязкати зброєю".