Україна відкликала підпис під документом щодо прав уйгурів через тиск Китаю, - ЗМІ

Фото з відкритих джерел

Пекін погрожував припинити постачання вакцини

Китай змусив Україну відкликати підпис під заявою із закликом ретельніше вивчити ситуацію з правами людини в Синьцзян-Уйгурському автономному окрузі. Про це повідомляє AP із посиланням на джерела в дипломатичних колах.

Зазначається, що в іншому випадку Пекін погрожував зупинити постачання COVID-вакцини китайського виробництва.

Україна приєдналася до заяви, представленою Канадою в Раді ООН з питань дотримання прав людини в Женеві 22 червня. Китай закликали негайно допустити незалежних спостерігачів в округ Синьцзян, де, за даними правозахисників, утискають уйгурів та інших представників національних і релігійних меншин.

Новини за темою: Китай схвалив використання COVID-вакцини Sinovac для дітей від трьох років

Проте через два дні Україна відкликала підпис. За словами дипломатів із двох західних країн, це відбулося після того, як китайська влада пригрозила скасувати заплановану поставку 500 тис. доз вакцини до України.

Як розповідають журналісти, це вже звична практика, коли Китай тисне на інші країни для підтримки або уникнення тих чи інших заяв, які вимагають ретельного вивчення прав людини.

Україна була 45 країною, яка підтримала заяву. Загалом у Раді з питань дотримання прав людини 47 держав.

Утім, ситуація із заявою може змінитися, адже країни можуть додавати себе в заяви або резолюції протягом двох тижнів після закінчення сесії. Поточна сесія розпочалася 21 червня й триватиме до 13 липня.

Довідка

Уйгури - це тюркомовні народності, переважна більшість яких живе в Синьцзян-Уйгурському автономному районі на заході Китаю. За віросповіданням уйгури - мусульмани-суніти. Правозахисні організації зазначають, що понад 1 млн уйгурів і представників інших мусульманських меншин перебувають у так званих "таборах для перевиховання", де їх примушують відмовитися від їх релігії, культури і мови.

Новини за темою: Зрив поставок вакцини Sinovac: "Медзакупівлі" звернулися в суд

Нагадаємо, в березні в Україні схвалили поставку вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac. Відповідно до контракту наша країна повинна отримати 1 млн 913 тис. доз вакцин цього препарату.