Україна стане ще більш залежною від траншів: Гнатуш про запуск "Північного потоку - 2"

Фото з відкритих джерел

Україна відчує на собі втрати від запуску "Північного потоку - 2" тоді, коли почнеться опалювальний сезон, каже Гнатуш

Україна повинна змиритися з тим, що газопровід "Північний потік - 2" буде добудований. І саме після запуску газопроводу наша країна дуже втратить в економічному плані, ми ще більше вліземо в кредити.

Про це в ефірі "Першого Незалежного" повідомив директор ТзОВ "Енергія-Новояворівськ" Андрій Гнатуш.

"Раніше у нас була монополія, раніше ми могли використовувати цей інструмент. Ми отримували близкьо 3 млрд доларів щороку, як вічний двигун. Ми маємо для себе визначитись, що "Північний потік - 2" буде добудований", - сказав Гнатуш.

Новини за темою: У Держдепі запевнили, що зроблять усе, аби "Північний потік - 2" не став політичною зброєю

Експерт також стверджує, що після запуску газопроводу, і, відповідно, втрати Україною грошей за транзит російського газу ми вліземо в кредити ще більше.

"Так, нам треба домовлятися, щоб труба не лише не приносила кошти, а вона для нас буде збиткова, ми її ще утримувати будемо. А оці 3 млрд доларів, які ми втратимо, звідки ми будемо брати? Ми станемо ще більш залежні від траншів. Тобто це буде вигідно всьому світу, окрім нас. Ми не рухаємось в поступі, ми не рухаємось далекоглядно, в нас немає векторів розвитку", - зазначив гість програми.

За його словами, Україна дійсно постраждає від запуску цього газопроводу і з точки зору енергетики.

"З точки зору енергетики нас чекає величезний комплекс проблем. Опалювальний сезон не за горами... Зараз ми говоримо про підняття вартості на газ, але ми влітку його так не споживаємо. А коли буде нова пора холодів, отоді ми відчуємо все по повній", - додав експерт.

Нагадаємо, Росія планує добудувати "Північний потік - 2" до кінця 2021 року. Після завершення будівництва газопровід почнуть використовувати за призначенням.