Україна розраховує на створення стратегічного діалогу з Євросоюзом у сфері енергетики, - Шмигаль

Фото з відкритих джерел

За словами прем'єра, це дасть змогу уникнути "енергетичного шантажу" з боку РФ на різних рівнях

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час форуму "Інтеграція України до ENTSO-E" заявив, що Україна розраховує на створення стратегічного діалогу з Європейським союзом у сфері енергетики. За його словами, це дасть змогу уникнути "енергетичного шантажу" з боку РФ на різних рівнях. Про це повідомляє "РБК-Україна".

"Зараз ми це бачимо на прикладі газового шантажу стосовно введення в експлуатацію "Північного потоку-2". Саме тому, ми запропонуємо нашим європейським партнерам започаткувати стратегічний енергетичний діалог високого рівня з залученням держав-членів ЄС між Україною і ЄС", - заявив Шмигаль.

Новини за темою: В Європі назвали спосіб вирішення енергетичної кризи

Прем'єр зазначив, що Україні спільно з ЄС необхідно виробити спільне довгострокове бачення енергетичної безпеки Європи, яке б охоплювало не лише питання транспортування газу, а й синхронізацію українських електромереж, виробництво відновлювальних джерел енергії, зокрема, зеленого водню.

"Синхронізація України з ENTSO-E зіграє ключову роль в енергетичній безпеці і безпеці постачання для Центральної і Східної Європи. Саме тому важливо дотримуватися графіка синхронізації мереж і завершити її до 2023 року, а можливо і з випередженням графіку", - наголосив Шмигаль.

Раніше прем'єр повідомив, що готовність всієї інфраструктури України до опалювального сезону становить 99%. Він пояснив, що це стосується ремонту теплових мереж і котелень, і підготовки шкіл, лікарень, дитячих садочків, і безпосередньої підготовки житлових будинків.