Україна приєдналася до Центру безпеки НАТО

Фото з відкритих джерел

Зазначається, що перед будівлею центру піднято український прапор

Україна приєдналася до роботи діючого в Литві центру енергетичної безпеки Північноатлантичного альянсу. Про це в середу, 7 липня, повідомило Міністерство оборони Балтійської республіки, передає "Кореспондент".

Зазначається, що перед будівлею центру піднято український прапор.

"З приєднанням України додався не тільки ще один прапор. Нам важливо, щоб зміцнювався персонал центру, поглиблювалися експертні можливості", - наводяться в повідомленні слова директора Центру полковника Ромуальдаса Петкявічюса.

За його словами, в очолюваній ним структурі тепер до роботи приступить експерт з України.

"Для нас представляє цінність той досвід, який накопичений Україною під час відбиття кібернетичних атак проти енергетичної інфраструктури країни", - підкреслив Петкявічюс.

Заснований у 2012 році Центр розробляє для членів Північноатлантичного альянсу рекомендації та пропозиції з приводу найбільш ефективних енергетичних рішень у військовій сфері, бере участь у підготовці навчальних програм, організовує курси, проводить наукові, технічні та академічні дослідження. Фінансується його робота країнами-засновниками і членами, що приєдналися.

З Україною в роботі центру беруть участь 12 країн. Раніше до нього приєдналися Великобританія, Німеччина, Грузія, Італія, Латвія, Польща, Фінляндія, Франція, США, Туреччина та Естонія.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що "Україна прагне отримати чіткий перелік реформ для вступу до НАТО".