Україна приєднається до платформи Ради Європи для співпраці у сфері наркополітики, так званої Групи Помпіду

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба МЗС України

Наприкінці минулого місяця Володимир Зеленський підписав рішення парламенту про приєднання України до Часткової угоди про створення Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба направив листа генеральному секретарю Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, у якому інформує її про рішення України приєднатися з січня 2022 року до Групи Помпіду. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як повідомляє у вівторок прес-служба Ради Європи, під час зустрічі з виконавчим секретарем Групи Помпіду Денисом Губером постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк зазначив, що участь українських експертів у роботі групи сприятиме створенню та реалізації програм лікування залежностей, догляду та реабілітації людей з розладами, пов'язаними з вживанням психоактивних речовин, а також обміну інформацією про тенденції, пов'язані з незаконним обігом та вживанням наркотиків.

У Раді Європи нагадали, що наприкінці минулого місяця президент України Володимир Зеленський підписав рішення українського парламенту про приєднання України до Часткової угоди про створення Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду).

"Це рішення було ухвалено після десяти років плідної співпраці між Україною і Групою Помпіду, включно з відданістю багатьох політиків і фахівців, що працюють у сфері наркотиків, та їхньою підтримкою правозахисного підходу до наркополітики", - зазначили в Раді Європи.

"Рішення України приєднатися до Групи Помпіду - це ще один крок до вирішення проблем, пов'язаних із наркотиками, на основі цінностей Ради Європи, зокрема, шляхом інтеграції прав людини на всіх етапах розроблення наркополітики. Підвищена увага до прав людини є одним із ключових елементів оновленого мандата Групи Помпіду, ухваленого в червні 2021 року з нагоди її 50-річчя, який також було поширено на поведінку, спричинену звиканням до дозволених речовин (алкоголь або тютюн) і новими формами залежності (наприклад, азартні ігри в інтернеті та азартні ігри)", - йдеться в прес-релізі.

Крім того, в Раді Європи констатували, що, приєднавшись до Групи Помпіду, Україна отримає вигоду від оновленої політичної та правової бази, яка підтримуватиме роботу групи як ключовий міжнародний орієнтир для дотримання прав людини в наркополітиці. Зокрема, Україна отримає практичну міжнародну підтримку в боротьбі з незаконним обігом наркотиків, у тому числі доступ до спеціалізованих мереж правоохоронних органів і платформ професійного співробітництва для обміну оперативною та політичною інформацією, експериментів із гнучкими відповідями на боротьбу із залежностями XXI століття, як-от азартні гри в інтернеті, і новими ідеями досліджень і практики в галузі науково обґрунтованої профілактики та лікування розладів, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин.

Новини за темою: У Кривому Розі у місцевого жителя виявили наркотики на 2,5 млн гривень

Нагадаємо, в Україні протягом тижня ліквідували три потужні нарколабораторії та понад 100 інтернет-магазинів, через які збували приблизно 50 тисяч доз наркотиків, в тому числі важких, по всій території держави.