Україна пропонує змінити статут ООН

Фото з відкритих джерел

Зокрема, йдеться про обмеження використання права вето

Статут Організації Об'єднаних Націй не змінювався з 1973 року, тому не відображає світ ні де-факто, ні де-юре. Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, передає "Укрінформ".

Як розповів посадовець, процес внесення поправок зупинився 48 років тому, але світ 21-го століття не можна порівняти зі світом 1973 року.  "Карта світу кардинально змінилася, і такі штучні утворення, як Радянський Союз, пішли в минуле. Вони зникли з карти світу, але все ще присутні в статуті ООН", - висловився Кислиця.

При цьому він зазначив, що Секретаріат ООН, розуміючи це, використовує формулювання, відсутні в нинішньому тексті статуту (в документі зазначено, що постійними членами Ради безпеки є Китай, Франція, Радянський Союз, Велика Британія, тоді як Росії немає в переліку, - ред.).

Новини за темою: До кінця поточного року Україна внесе в ООН оновлені резолюції щодо Криму, - Зеленський

Представник України переконаний, що реформа Радбезу ООН повинна передбачати відмову від права вето постійного члена з вирішення конфліктів, у яких він є стороною. "Делегація України рішуче підтримує всі ініціативи, спрямовані на обмеження використання права вето", - сказав Кислиця.

Також він додав, що такі обмеження повинні стосуватися розгляду в Радбезі випадків геноциду, злочинів проти людяності, військових злочинів, а також конфліктів і ситуацій, до яких залучений постійний член. Це пояснюють неможливістю неупередженого голосування.

Новини за темою: Україна сподівається на більш активний підхід ООН до протидії агресії РФ, - МЗС

Нагадаємо, у вересні президент України Володимир Зеленський виступив на сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку. Тоді він закликав оновити статут ООН і запропонував проводити засідання Організації біля "гарячих точок".