Україна прагне отримати чіткий перелік реформ для вступу до НАТО, - Зеленський

фото з відкритих джерел

Україна хоче мати узгоджені з Альянсом критерії, конкретні маркери, за якими надалі буде оцінювати успішність реформ і готовність до членства

Президент Володимир Зеленський заявив, що необхідно закінчити період невизначеності та почати втілювати в життя підтвердження політичне рішення про майбутнє членство України в НАТО. За його словами, наша держава хоче отримати чіткий перелік реформ, необхідних для інтеграції. Про це президент України Володимир Зеленський заявив на Конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі, повідомляє "РБК-Україна".

"Через 13 років після Бухарестського саміту НАТО слід закінчити період невизначеності та почати втілювати в життя підтвердження політичного рішення про майбутнє членство України в НАТО", - сказав глава держави.

Зеленський підкреслив, що ключ до позитивних рішень наших євроатлантичних прагнень це, передусім, успіх українських реформ.

"Ми будемо і надалі робити все, щоб пришвидшити темп реформ в Україні у тому числі в рамках виконання річних національних програм під егідою Україна-НАТО. Але вже сьогодні ми б хотіли отримати перелік реформ, виконання яких дозволить Україні конкретно перейти до наступного кроку - до інтеграції з альянсом", - заявив президент.

Він звернув увагу, що Україна хоче мати узгоджені з альянсом критерії, конкретні маркери, за якими надалі буде оцінювати успішність реформ і готовність до членства.

"Я знаю, що обговорюється ідея проведення у 2023 році саміту НАТО у Вільнюсі, будемо лише вітати, якщо Литва виступить господарем заходу і в рамках цього заходу щось новеньке продемонструють країни НАТО у відношенні до України", - додав Зеленський.

Нагадаємо, міністри закордонних справ країн "Люблінського трикутника" підтримали членство України в ЄС і НАТО. Глави дипломатій України, Литви та Польщі підписали спільний документ.

Також нагадаємо, МЗС України сподівається, що у 2022 році НАТО надасть Україні План дій щодо членства (ПДЧ), адже для цього Україна вже здійснила достатньо реформ. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Також він заявив, що членом НАТО Україна стане раніше, ніж членом Європейського Союзу.