Україна повністю готова до вступу в НАТО, - Залужний

Фото з відкритих джерел

За словами головнокомандувача ЗСУ, для інтеграції потрібне політичне рішення

Україна втілює стандарти НАТО і вже готова до вступу в Альянс. Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Військовий заявив, що Україна вже втілила стандарти в питаннях управління, планування та підготовки. Проте для вступу потрібне політичне рішення.

"Тобто ми повністю вже фактично розробили оті стандарти, за якими виконує завдання НАТО. Але цього замало. Для того, щоб ми стали НАТО, необхідне, на мою особисту думку, політичне рішення. Ми вже готові. Можемо так сказати", - сказав Залужний.

При цьому він розповів, що заради стандартів НАТО в Україні були розділені керівні посади в ЗСУ: головнокомандувача ЗСУ, начальника Генштабу ЗСУ, командувача ООС.

"І всі ці розділені посади - це якраз наслідок руху в бік НАТО, в бік цивілізованих відносин. Тому посади розділилися. Тепер я як головнокомандувач ЗСУ відповідаю за бойову готовність, за підготовку та за застосування ЗСУ", - висловився військовий.

Новини за темою: У МЗС заявили про відсутність розуміння, коли Україна отримає ПДЧ у НАТО

Нагадаємо, посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що гарантією безпеки через можливий запуск газопроводу "Північний потік-2" має стати вступ України до НАТО. За його словами, Захід має продемонструвати нову мужність і якомога швидше прийняти Україну до Північноатлантичного альянсу.