Україна планує провести зустріч глав держав Люблінського трикутника, - Кулеба

Люблінський трикутник сьогодні розглядається як один з інструментів для сприяння членству України в ЄС

У Люблінський трикутник входять Польща, Литва та Україна Фото з відкритих джерел

Україна планує провести зустріч глав держав Люблінського трикутника. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на українському Центральноєвропейському форумі, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми плануємо провести зустріч глав держав на саміті Люблінського трикутника в майбутньому", - повідомив Кулеба.

Також міністр вказав, що Люблінський трикутник був створений в липні 2020 року і вже довів, що є хорошим форматом регіонального співробітництва.

За його словами, міністри закордонних справ Люблінського трикутника провели три зустрічі за один рік. Крім того, Кулеба нагадав, що на останній зустрічі у Вільнюсі влітку була підписана дорожня карта співпраці і спільний план з протидії дезінформації.

"Так само як Веймарський трикутник допоміг Польщі інтегруватися в ЄС в 1990-х і на початку 2000-х, Люблінський трикутник сьогодні розглядається в Києві як один з інструментів, щоб сприяти членству України в ЄС", - підкреслив глава МЗС України.

Новини за темою: "Люблінський трикутник" як основа для формування Балто-Чорноморської осі

Нагадаємо, в липні минулого року міністри закордонних справ України, Польщі та Литви заявили про створення Люблінського трикутника - платформи для політичного, економічного і соціального співробітництва. Тоді передбачалося утворення в міністерствах закордонних справ кожної з країн посади представників з питань співробітництва в рамках формату.