Новини » Політика Читать эту новость на русском

Україна озвучила очікування від Східного партнерства з ЄС

Фото з відкритих джерел

Україна завжди наполягала і наполягатиме, що Східне партнерство доповнює двосторонній трек інтеграції України в ЄС

В історії існування формату ЄС "Східне партнерство" настав вирішальний момент. Про це заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба на зустрічі, яка відбулася в Брюсселі за участю глав МЗС ЄС у понеділок, 15 листопада, повідомляє "Кореспондент.нет".

"Або за результатами цього ювілейного саміту (відбудеться у грудні, - ред.) Східне партнерство вийде на новий виток розвитку, або воно залишиться як формат, але дедалі складніше буде пов'язувати з ним якісь конкретні надії та прагматичні очікування", - сказав Кулеба.

Він нагадав, що Україна завжди наполягала і наполягатиме, що Східне партнерство доповнює двосторонній трек інтеграції України в ЄС, але аж ніяк не є альтернативою для нього.

Крім того, міністр озвучив три очікування України від подальшого функціонування формату.

"Ми хочемо, по-перше, щоб ЄС чітко задекларував свою амбіцію для розвитку відносин з учасниками Східного партнерства, тобто куди ми рухаємось. Друге: щоб Європейський Союз визнав Асоційоване тріо України, Грузії та Молдови і повноцінне застосування до цих країн принципу "більше, чим більше". Третє і, напевно, з погляду стратегії, найголовніше: ми хочемо, щоб країни Європейського Союзу не дивилися на нас, на Україну, Молдову і Грузію, і на розвиток відносин із нами крізь призму їхнього бачення Росії та російської політики. Ми - три самодостатні країни, які мають чіткі амбіції та чіткі зобов'язання з ЄС, і наші відносини цінні самі по собі", - наголосив Кулеба.

Новини за темою: Зеленський обговорив із Санду отримання вакцини проти COVID-19 через "Східне партнерство"

Нагадаємо, Україна, Молдова і Грузія будуть у наступній хвилі розширення Європейського Союзу. Таку думку висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.