Україна очікує від ЄС перегляду політики сусідства, - Стефанішина

Віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

РБК-Україна

У ЄС можуть виробити конкретний новий формат співпраці для Грузії, України і Молдови, країн, які прагнуть членства

Україна очікує, що Європейський Союз найближчим часом перегляне політику сусідства. Перегляд стосуватиметься усіх країн східної Європи. Про це повідомила віце-прем'єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"Країнам-членам ЄС зрозуміло, що є потреба в новій політиці сусідства, яка створила б нові формати і можливості для країн, що прагнуть вступу чи тіснішої інтеграції. Але втома від розширення дійсно є, і ми відчуваємо її в наших столицях", - зазначила Стефанішина.

За її словами, Україна першою зі Східної Європи розпочала діалог про доступ до внутрішнього ринку Євросоюзу.

"Йдеться про те, що країна з понад 40 мільйонами споживачів прагне приєднатися до ринку, де є 500 мільйонів споживачів. Це один з найбільших інтеграційних дискурсів, який було розпочато в останні роки з такими країнами Східної Європи, як Україна", - додала віце-прем'єр-міністр. 

Новини за темою: ЄС розширив список країн, в'їзд з яких дозволений, України в ньому немає

Стефанішина наголосила, що у 2022 році Євросоюз може започаткувати перегляд політики сусідства, і цей перегляд стосуватиметься усіх країн Східної Європи. В Україні розраховують, що буде вироблено конкретний новий формат співпраці для Грузії, України і Молдови, країн, які прагнуть членства.

"І ми очікуємо, що до 2027 року, коли Литва перебере головування в Раді ЄС, можна буде вийти на конкретні політичні рішення", - зазначила Ольга Стефанішина.

Нагадаємо, нещодавно глава МЗС Дмитро Кулеба спрогнозував вступ України до НАТО і ЄС найближчим часом.