Україна надає більший пріоритет посиленню ППО, - Міноборони

Для України наявність потужної системи ППО - стратегічно важливе питання Defense Express

Тим не менш, найближчим часом відомство планує заміну застарілих бойових літаків на нові

Гендиректор директорату політики у сфері оборони Міноборони Юрій Пунда під час Варшавського безпекового форуму заявив, що у сьогоднішній ситуації Україна віддає перевагу посиленню протиповітряної оборони. Також найближчим часом планується заміна ударних бойових літаків. Про це повідомляє "РБК-Україна".

"У нашій ситуації - це вибір між протиповітряною обороною і ударними потужностями Військово-Повітряних сил. Зараз ми більш зацікавлені в розвитку ППО, ніж ударних потужностей ВПС", - сказав Юрій Пунда.

Новини за темою: У Кабміні допустили розміщення в Україні американських сил ППО для забезпечення безпеки

За його словами, українська військова авіація застаріла. Однак він зазначив, що у конфлікті з Росією складно використовувати бойові літаки, оскільки ворог володіє потужною ППО.

"Ситуація з протиповітряною обороною важливіша, ніж ударні потужності ВПС. І саме тому наше керівництво надає більший пріоритет ППО", - додав представник Міноборони.

Тим не менш, він підкреслив, що найближчим часом оборонне відомство планує заміну застарілих бойових літаків на нові.

"Це обговорення проводиться. Але все залежить від бюджету", - додав Пунда.

Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба обговорить із держсекретарем США Ентоні Блінкеном пакет американської військової допомоги. За словами міністра, Україна запросить системи протиповітряної оборони та антиснайперські технології.